KADEŘNICTVÍ TŘEBÍČ
DÁMSKÉ kadeřnictví - Iva Mejzlíková

Roztřepené konečky vlasů

U roztřepených konečků vlasů jde o poškození, které postihuje převážně poslední dva centimetry vlasu. Roztřepení bývá obvykle viditelné na první pohled a vlasy se častěji lámou. Takovéto vlasy je nutné dlouhodobě a vhodně ošetřovat.

Jak se starat o roztřepené konečky vlasů?
Péče o vlasy by měla být prováděna pravidelně. Výrazně pomůže častější zastřihávání konečků a šetrné barvení. K regeneraci napomáhá také pravidelné používání vhodného šamponu a kondicionéru.

Péče o mastné vlasy

Za mastné vlasy jsou považovány všechny ty, které postrádají svěžest po čtyřiadvaceti hodinách od mytí. Všechno závisí na mazových žlázách v pokožce hlavy a na tvorbu mastných vlasů výrazně působí i stres. Zdravé vlasy by měly zůstat čisté alespoň dva až tři dny.
Pokud je potřeba, klidně si můžete mýt vlasy denně, ale nesmíte vlasy příliš vysušit.

Jak správně pečovat o mastné vlasy?
Používejte vhodný a šetrný šampon, třeba i dětský. Produkty by neměly příliš pěnit a mít neutrální pH. Příliš horký vzduch vlasy poškozuje. Vlasy je nejlépe nechat přirozeně uschnout nebo použít k vysoušení fénem vlažný vzduch. Kondicionér používejte nejlépe jenom na konečky v menším množství a nezapomeňte ho pořádně vymýt vlažnou vodou. Snažte se omezit i množství stylingových přípravků - tužidla, gely a vosky vlasy zatíží. Pro okamžitou rychlou a okamžitou péči o mastné vlasy můžete použít i suchý šampon.

Lupy a jak na ně

Lupy jsou šupinky kůže, která se odlupuje více, než je běžné. Častěji k tomu dochází v chladných dnech, což způsobuje zejména přechod z vyhřátých místností do zimy.

Jak se zbavit lupů?
Musíte znát příčiny vzniku lupů a tím můžete problémům s jejich nadměrným výskytem předejít. Nepoužívejte agresivní přípravky. Vliv na tvorbu lupů má chybné mytí vlasů, špatná strava nebo stres. Odstraněním těchto chyb, omezíte jejich výskyt na minimum. Další příčinou může být přemnožení kvasinek či plísní v těle. Lupy také doprovázejí různá kožní onemocnění, nejčastěji lupénku, ale to už byste měly vyhledat lékaře.